اطلاعات تماس

دریافت نوبت:
مشاوره رایگان:
واتساپ:

لیفت سانترال لب

زیبایی ظاهری یکی از عوامل مهمی است که تاثیر بسیار زیادی روی افزایش اعتماد به نفس دارد. این روزه‌ها بسیاری از افراد برای این که چهره زیباتری داشته باشند به دنبال عمل جراحی زیبایی هستند‌. یکی از جراحی‌های زیبایی که برای ایجاد حجم بیشتر در لب‌ها استفاده می‌شود، عمل سانترال لب یا لیفت لب است. با این عمل زیبایی می‌توان ناهنجاری‌های روی لب را بهبود بخشید تا چهره زیباتر و جذاب‌تر شود. در این مقاله تخصصی به بررسی کامل و دقیق جراحی زیبایی لیفت سانترال لب و تاثیر آن بر چهره فرد پرداخته‌ایم.

لیفت سانترال لب چیست؟

جراحی زیبایی لیفت سانترال لب به منظور بالا کشیدن لب‌ها انجام می‌شود و شکل و ظاهر لب‌ها را تغییر می‌دهد. هنگامی که شکل و ساختار لب‌ها به تغییر نیاز داشته باشند. این نوع جراحی زیبایی انجام خواهد شد. لب‌های که به هر دلیلی فرسوده و کم حجم شده‌اند و لب‌های که بدون حجم و کوچک هستند با این جراحی زیبایی می‌توان لب‌ها را بزرگ و پر حجم کرد. برای افزایش دادن وسعت ناحیه قرمز رنگ لب که بسیار نازک است از این نوع جراحی زیبایی استفاده می‌شود‌. برای کاهش دادن فاصله لب بالا از بینی هم از این نوع جراحی زیبایی استفاده می‌شود. از مزایای جراحی زیبایی لیفت سانترال لب می‌توان به گزینه‌های زیر اشاره کرد:

لیفت سانترال لب

حفظ تناسب و زیبایی میان اجزای چهره

انجام این عمل زیبایی باعث می‌شود بین اجزای مختلف چهره تناسب ایجاد شود. یکی از مهم‌ترین فواصل در چهره، فاصله لب تا بینی است که اگر این فاصله بیش از حد باشد، باعث عدم تناسب بین اجزای صورت می‌شود و زیبایی چهره را مختل می‌کند.‌ با این عمل زیبایی لب‌ها به سمت بالا کشیده می‌شوند تا فاصله بین آن‌ها با بینی متعادل شود.

دیده شدن دندان‌ها در هنگام حرف زدن و خندیدن

با این عمل جراحی فاصله بین لب و بینی را می‌توان متعادل کرد تا در هنگام خندیدن و حرف زدن دندان‌ها که یکی از عوامل زیبایی چهره هستند، دیده شوند.‌

برجسته شدن لب‌ها به صورت طبیعی

با این عمل زیبایی می‌توان لب بالایی را پرتر و حجیم‌تر نشان داد. در واقع با این عمل نازکی لب‌ها از بین می‌رود و لب‌ها ظاهر بزرگ‌تری پیدا می‌کنند.

خندیدن بعد از لیفت سانترال لب

حذف اسکار زیر بینی

اسکار زیر بینی یا همان بخش باقی مانده از زخم را می‌توان با این عمل جراحی برداشت.

رفع خطوط افقی بالای لب

رفع چین‌وچروک افقی بالای لب را با این عمل جراحی زیبایی می‌توان از بین برد که این باعث می‌شود، شما چهره جوان‌تری پیدا کنید.

عمل لیفت سانترال لب چگونه انجام می‌شود؟

برای انجام عمل لیفت سانترال لب جراح در ناحیه زیر بینی برشی کوچک ایجاد می‌کند و مقداری از پوست بین لب و بینی را برمی‌دارد و سپس دو طرف برش را به هم می‌رساند و آن‌ها بخیه می‌زند‌. این نوع جراحی زیبایی باعث کشیده شدن لب به سمت بالا و کاهش فاصله بین لب و بینی می‌شود. بالا کشیدن لب باعث می‌شود، میزان شوی مخاطی لب‌ها افزایش پیدا کند و لب‌ها ظاهری جوان‌تر و پُری پیدا کنند. این روش جراحی زیبایی که برای حجیم کردن لب‌ها استفاده می‌شود نسبت به دیگر روش‌ها که برای بزرگ کردن و حجیم کردن لب‌ها استفاده می‌شوند، روشی دائمی است.

عمل لیفت سانترال چگونه انجام می‌شود؟

لیفت سانترال لب بالا چیست؟

جراحی لیفت سانترال لب بالا Upper Lip Lift یک روش جراحی پلاستیکی است که باعث می‌شود نشانه یا قوس بالا افزایش پیدا کند. این نوع جراحی زیبایی باعث می‌شود لب به سمت بینی کشیده شود تا طول لب بالا و میزان نمایانی آن افزایش پیدا کند. لیفت سانترال لب بالا برای افراد زیر انجام می‌شود:

 • افرادی که لب‌های بالا کوتاهی دارند.
 • نمایانی لب بالا کم است.
 • نسبت لب بالا به لب پایین نامتعادل است.

در جراحی زیبایی لیفت سانترال لب بالا روی یک بخش کوچکی از پوست بالای لب، برشی کوچک زده می‌شود؛ سپس لب بالا به سمت بالا کشیده می‌شود و روی دندان‌های بالا برمی‌گرداند‌‌. این عمل جراحی به صورت تصحیحی روی نسبت لب بالا به لب پایین تاثیر‌گذار است باعث نمایانی لب بالا و افزایش قوس لب بالا می‌شود.

جراحی زیبایی سانترال لب با‌حسی انجام می‌شود و ۴۵ دقیقه مدت زمان این نوع جراحی زیبایی است. اگر می‌خواهید در هنگام لبخند زدن دندان‌های پیشین شما نمایان شود عمل زیبایی سانترال لب برای شما بهترین گزینه است. افراد زیر می‌توانند به انجام این نوع جراحی زیبایی اقدام کنند:

 • اگر اندازه بین لب‌ها و بینی زیاد است.
 • اگر لب فوقانی چین‌وچروک دارد که باعث شده است تناسب چهره به هم ریخته شود.
 • اگر لب‌ بالایی شکل مناسبی ندارد.
 • اگر به دلیل جراحی بینی دچار افتادگی لب شده‌اید.
 • وجود چین‌وچروک در اطراف لب

افرادی که فاصله بین لب و پایه بینی آن‌ها بسیار کم است برای انجام چنین عمل مناسبی نیستند. برخی از بیماران مانند افراد دیابتی نباید از این عمل جراحی زیبایی استفاده کنند؛ چون دیابت روی فرآیند لخته‌شدن خون تاثیر‌گذار است.

لیفت سانترال لب بالا

ورم بعد از لیفت سانترال لب

برای حجیم‌سازی لب‌ها به وسیله لیفت سانترال لب برشی کوچکی روی پوست اطراف لب‌ بالایی زده می‌شود و پوست کشیده می‌شود تا به پایه بینی نزدیک شود تا به برجسته‌سازی آن کمک گردد. اگر فردی به تزریق‌‌کننده بی‌حسی حساسیت داشته باشد یا جراح مهارت کافی را نداشته باشد بعد از جراحی اطراف لب ورم و کبودی ایجاد می‌شود. بعد از این جراحی حدود ۱۴ روز طول می‌کشد تا لب‌های شما حالت طبیعی پیدا کند؛ ولی اگر به هر دلیلی اطراف لب‌های شما ورم دیده شود، مدت زمان بیشتری طول می‌کشد تا لب‌های شما حالت طبیعی پیدا کنند. ممکن است بین ۳ تا ۶ ماه طول بکشد تا ورم اطراف لب‌ها از بین برود.

پس از جراحی زیبایی سانترال لب بین ۵ تا ۷ روز طول می‌کشد تا بهبود اولیه حاصل شود. ورم اطراف لب‌ها تا سه روز ابتدایی پس از جراحی در بدترین حالت است و شما با دستور پزشک می‌توانید از کمپرس یخ برای کاهش ورم استفاده کنید.

ورم بعد از لیفت سانترال لب

انواع روش های لیفت سانترال لب

سانترال لب توسط روش‌هایی صورت می‌گیرد که هرکدام از این روش‌ها، بصورت خاص صورت می‌گیرد، یعنی روش خاص خود را دارد. که عبارتند از:

 1. لیفت سانترال لب با نخ
 2. لیفت سانترال لب بدون جراحی
 3. لیفت سانترال لب با پلاسما جت

 در ادامه هر یک را توضیح می دهیم.

لیفت سانترال لب با نخ

این روش یک روش غیر جراحی است. با استفاده از نخ‌های کوچک که قابل جذب بر روی پوست هستند انجام می‌شود. سانترال لب با نخ بر خلاف فیلر و ژل لب، برای زیباسازی ناحیه کمان کوپید یا همان بخش قوس لب بالا انجام می‌گیرد. سانترال لب با نخ برای افراد نچرال پسند است. کسانی که می‌خواهند پس از سانترال لب‌هایشان زیاد برجسته نشود، روش خوبی است. باید توجه داشته باشید که لیفت لب با جراحی لب تفاوت اساسی دارد. هدف از جراحی لب کوتاه کردن فاصله بین لب و بینی است در حالیکه هدف از لیفت لب زیباسازی و مشخص شدن انحنای لب‌ها صورت می‌گیرد.

لیفت لب با نخ، یک درمان ایمنی به حساب می‌آید. لازم به ذکر است که این روش هم حتما باید زیر نظر پزشک متخصص یا حداقل افراد متخصص آموزش دیده انجام شود.

در این روش پوست به مقدار کمی به سمت بالا و عقب کشیده و محکم می‌شود. بخیه‌های ایجادی پس از مرور زمان محو و بهبود می‌یابند. نخ مورد استفاده از جنس پلیمری است که جذب پوست شده و تجزیه می‌شود. در نتیجه این عمل اثر کانتورینگ روی لب‌ها عیان می‌شود.

سانترال لب با نخ به نوبه خود دارای مزایایی است از جمله:

 1. نازک شدگی و کم حجم شدن لب‌ها
 2. بهبود افتادگی‌های اطراف لب یا چین و چروک‌های ایجاد شده اطراف لب‌ها
 3. بهبود چروک‌ها و خط‌های خنده

لیفت سانترال لب بدون جراحی

روش‌ سانترال لب بدون جراحی مناسب برای کسانی است که بنا به دلایلی نمی‌خواهند یا نمی‌توانند عمل جراحی انجام دهند. بنابراین به دنبال روش‌هایی بدون جراحی برای خوش فرم کردن لب‌های خود هستند. یک روش که در بالا ذکر کردیم و روش لیفت لب با نخ بود که کاملا بدون تیغ جراحی صورت می‌گیرد. روش بعدی تزریق ژل یا فیلر لب هست که باعث برجسته سازی و خوش فرم کردن لب‌ها  می‌شود. اما لازم به ذکر است که این روش‌هایی که بدون جراحی صورت می‌پذیرد موقتی است و بصورت دائم شاهد نتایج آن نخواهید بود. بنابراین اگر به دنبال روشی هستید که نتایج دائمی به همراه داشته باشد، پیشنهاد ما عمل جراحی سانترال لب است. همچنین بعضی از نقص‌های ایجادی در کنار لب‌ها، با روش‌های موقتی برطرف نخواهند شد.

این تمام نکاتی بود که لازم است درباره روش‌های غیرجراحی بدانید و بدان‌ها توجه کنید‌. اما باید این مورد را نیز ذکر کرد: افرادی که خیلی تنوع طلب هستند و سریع از تغییر قیافه خود زده می‌شوند، روش‌هایی غیرجراحی مناسب است. همچنین افرادی که نمی‌خواهند درد زیادی را تجربه کنند، پیشنهاد ما روش‌های غیرجراحی است.

 لیفت سانترال لب با پلاسما جت

لیفت سانترال لب با جت

سانترال لب با پلاسما جت یکی از روش‌های نوین سانترال و جوانسازی پوست صورت است که از فناوری پلاسما استفاده می‌شود. پلاسما گازی است که توسط بار‌های الکتریکی مثبت و منفی یونیزه می‌شود و هدف آن استحکام سلول‌های پوست و بافت پوست است. این روش، روش خوبی برای جایگزینی جراحی‌های پلاستیک به حساب می‌آیند و منجر به ایجاد زخم روی پوست نخواهند شد.

طریقه این روش سوزاندن نقاط ریزی است که روی لایه سطحی پوست است. با اینکار لایه‌های عمیق‌تر پوست به اصطلاح تبخیر می‌شوند و در نتیجه پوست ترمیم می‌یابد و سطح منافذ کمتر شده که در نهایت پوست کشیده و جوان می‌شود. این متد برای لیفت لب نیز کاربرد دارد. اینطور می‌توان گفت که پیشرفته‌ترین نوع لیفت لب، لیفت با پلاسما است.

بنابراین با استفاده از این روش، پوست پس از گذشت مدتی ترمیم شده و فاصله بین لب ناحیه بالایی و بینی کمتر خواهد شد.

این روش، روشی بدون خونریزی بوده و درد کمی احساس خواهد شد. گاهی به چند جلسه لیفت درمانی نیاز است تا نتیجه دلخواه عملی شود.

 لیفت سانترال لب بدون جراحی

عمل لیفت سانترال لب پایین

جراحی زیبایی لیفت سانترال لب پایین Lower Lip Lift یک جراحی پلاستیکی است که باعث افزایش نمایانی و ارتفاع لب پایین می‌شود. این عمل جراحی در موارد زیر انجام می‌شود:

 • کوتاه بودن لب پایین
 • کم بودن نمایانی لب پایین
 • نامتعادل بودن نسبت لب پایین به لب بالا

در این نوع جراحی یک برش کوچک در بخشی از پوست و بافت زیر لب پایین زده می‌شود؛ سپس لب پایین به سمت بالا و به روی دندان‌های پایین برگردانده می‌شود.‌ این عمل به صورت تصحیحی روی نسبت لب پایین به لب بالا تاثیرگذار است و موجب افزایش نمایانی و ارتفاع لب پایین می‌شود.

مراقبت های بعد از جراحی لیفت لب

 بعد از جراحی زیبایی سانترال لب باید مراقبت‌های زیر انجام شود:

 • استراحت و آرامش

بعد از عمل زیبایی سانترال باید به بدن و لب‌ها استراحت بدهید و فعالیت‌های سنگین و ورزش‌های سنگین انجام ندهید.

 • درمان درد

برای کاهش درد و تسکین تورم باید از داروهای ضدالتهاب و مسکن طبق دستور پزشک استفاده شود.

 • تغذیه سالم

غذاهای سالم و غنی از مواد مغذی مانند پروتئین‌ها، سبزیجات و میوه‌ها را مصرف کنید.

 • رعایت بهداشت دهان و لب

بهداشت دهان و لب خود را حفظ کنید. مسواک زدن و استفاده از ضدعفونی کننده دهان از بروز عفونت و عوارض ناخواسته جلوگیری می کند.

 • نگهداری ضماده

برای کنترل خونریزی و ترمیم جراحی پزشک به شما  یک ضماده تجویز می‌کند تا از آن استفاده کنید.

لیفت سانترال لب پایین

هزینه لیفت سانترال لب چقدر است؟

هزینه لیفت سانترال لب متفاوت است و با توجه به عوامل زیر هزینه این نوع جراحی متغیر است:

 • نوع جراحی لیفت سانترال لب
 • حجم کار موردنیاز
 • تخصص جراح
 • هزینه خرید وسایل موردنیاز
 • شرایط بازار

به صورت عمومی جراحی سانترال لب باعث تغییر شکل و ظاهر لب‌ها می‌شود که در انواع مختلف زیر وجود دارد:

سانترال لب پریزی

در این نوع جراحی سانترال لب، لب‌ها به سمت بالا پُر می‌شوند و لب‌ها کشیده خواهند شد. اگر لب‌ها بدون حجم و به نسبت کوچک باشند از این نوع جراحی لب استفاده می‌شود که به جوان‌تر شدن ظاهر کمک خواهد کرد.

سانترال لب پُر فراوان

در این عمل زیبایی به طور قابل ملاحظه‌ای لب پُر می‌شود و حجم آن افزایش پیدا می‌کند‌. افرادی که لب‌های کم حجم و توپُری دارند و می‌خواهند توپُری و حجم لب‌های خود را افزایش دهند باید از این نوع جراحی زیبایی لب استفاده کنند.

سانترال لب کشیده

در این جراحی شکل و موقعیت لب‌ها تغییر پیدا می‌کند و لب‌ها به سمت بالا کشیده می‌شوند. افرادی که لب‌های پُر و پهنی دارند و می‌خواهند لب‌های خود را کشیده‌تر و باریک‌تر کنند باید از این روش جراحی لب استفاده نمایند.

سانترال لب ترمیمی

افرادی که لب‌های آن‌ها دچار آسیب شده است یا به طور کلی تغییر پیدا کرده است از این نوع جراحی زیبایی لب باید استفاده کنند. در این روش جراحی شکل و ظاهر لب‌ها به حالت طبیعی بازگردانده می‌شود. نکته قابل توجه این است که باید بدانید هر کدام از جراحی زیبایی سانترال لب هزینه‌ای متفاوتی دارند.

بهترین جراح لیفت سانترال لب در تهران کیست؟

برای بهترین بودن در هر کاری نیاز به داشتن خصیصه‌ها و ویژگی‌هایی است که شما را بین افراد هم‌ رده خود سرآمد کند. بر این اساس برای شناسایی بهترین جراح لیفت سانترال لب نیز از مقایسه ویژگی‌های شاخص در میان جراحان زیبایی کمک بگیرید. مهم‌ترین ویژگی برای این جراحان داشتن مهارت و تخصص مورد نیاز برای انجام یک عمل موفقیت‌آمیز است. علاوه‌بر این برای تبدیل شدن به بهترین جراح لیفت سانترال لب در تهران، برخورداری از الزاماتی به شرح زیر ضرورت دارد.

 • برخورداری از مدرک علمی مرتبط و تحصیل در دانشگاه‌های معتبر در زمینه جراحی زیبایی.
 • داشتن پروانه طبابت و مجوز لازم برای فعالیت از وزارت بهداشت.
 • داشتن تجربه کافی و نمونه‌های عمل انجام شده موفق متعدد در کارنامه کاری.
 • دارای اخلاق حرفه‌ای و داشتن برخوردی انسانی با مراجعه‌کنندگان.
 • اولویت قرار دادن سلامتی افراد بر مسائل مالی.
 • همکاری با یک تیم تایید شده از نظر تخصص، تعهد و تجربه در عمل‌های زیبایی همچون پرستاران، متخصصان بیهوشی و دستیاران پزشکی.
 • برخورداری از علم روز دنیا و آگاهی از روش‌های جدید در عمل‌های زیبایی.

انجام عمل سانترال لب نزد یک پزشک با ویژگی‌های گفته شده، احتمال اشتباه و آسیب‌های جانبی در جراحی را به حداقل می‌رساند.اگر برای لیفت سانترال لب خود به دنبال یک پزشک با این ویژگی‌ها هستید، یکی از بهترین گزینه‌ها دکتر محمود خوانساری است. با مراجعه به کلینیک این پزشک با تجربه و حرفه‌ای، از نزدیک با ایشان ملاقات کرده و از خدمات مشاوره برای لیفت سانترال لب و سایر عمل‌های زیبایی بهره‌مند شوید. انجام عمل سانترال لب نزد یک پزشک با ویژگی‌های گفته شده، احتمال اشتباه و آسیب‌های جانبی در جراحی را به حداقل می‌رساند.

بهترین جراح لیفت سانترال لب در تهران

بهترین جراح لیفت سانترال لب در تهران چگونه انتخاب می‌شود؟

برای انتخاب بهترین جراح لیفت سانترال لب در تهران، راه‌های متفاوتی پیش روی شماست. می‌توانید یکی از این راه‌ها را انتخاب کنید یا از مجموعه چند روش به بهترین انتخاب برسید. یکی از راه‌های مطمئن و در عین حال بسیار ساده، اعتماد به پزشکی است که نمونه‌های موفق جراحی او را از نزدیک مشاهده کرده‌اید. این نمونه‌های موفق می‌توانند از اعضای خانواده، دوستان یا افرادی باشند که در مراجعه به کلینیک‌های زیبایی از نزدیک ملاقات می‌‌کنید.

یکی از روش‌های موثر دیگر برای یافتن جراح سانترال لب متخصص و کارآمد، جست‌جو در سایت ها و شبکه‌های اجتماعی است. این روش با توجه به دسترسی آسان برای افرادی که خارج از تهران زندگی می‌کنند، بسیار مفید و کاربردی به نظر می‌رسد. اغلب جراحان معروف در زمینه زیبایی، نمونه کارهای زیادی را از عمل‌های خود در فضای مجازی منتشر می‌کنند. شما می‌توانید این نمونه‌ها را مشاهده کنید و با بررسی نظرات کاربران از میزان رضایت آن‌ها اطلاع پیدا نمایید.

اما در مجموع پیشنهاد می‌کنیم قبل از تصمیم‌گیری نهایی، نظرات چند پزشک را در مورد سانترال لب و نتایج آن برای لب‌های خود جویا شوید. در نهایت جراحی را برای سانترال لب خود را انتخاب کنید که با صبوری به خواسته‌های شما گوش دهد و قادر باشد آنچه می‌خواهید را برآورده کند. اخلاق پرسنل مجموعه، نظم، نظافت و امکاناتی که برای متقاضی در کلیلنیک در نظر گرفته‌اند نیز در انتخاب شما موثر خواهد بود.

بهترین جراح لیفت سانترال لب در تهران چگونه انتخاب می_شود؟

سخن پایانی

امروزه بسیاری از افراد برای این که چهره جوان‌تر و زیباتری داشته باشند به دنبال جراحی‌های زیبایی هستند. یکی از عمل‌های زیبایی، جراحی لیفت سانترال لب است. در این نوع جراحی زیبایی لب‌های کم حجم و کوچک را می‌توان پرحجم و بزرگ کرد. افرادی که فاصله زیادی بین بینی تا لب دارند، باید این نوع عمل جراحی را انجام دهند. جراحی زیبایی لیفت سانترال لب روی لب‌های بالا و پایین انجام می‌شود. در مواردی مانند نامتعادل بودن نسبت لب پایین به لب بالا، کم بودن نمایانی لب پایین و کوتاه بودن لب پایین باید عمل جراحی لیفت سانترال لب پایین باید انجام شود.

با توجه به آنچه گفته شد، برای جلوگیری از عوارض ناخوشایند عمل سانترال لب باید توسط بهترین جراح لیفت سانترال لب در تهران جراحی شوید. از مزایای مراجعه به این پزشکان متخصص، داشتن یک عمل موفق با دوره نقاهت کوتاه و بدون اثر بخیه‌ها زیر بینی است. با صرف کمی وقت و هزینه‌ای معقول می‌توانید توسط دکتر خوانساری جراحی شوید و از عفونت بعد از عمل و مشکلاتی نظیر عدم تقارن لب‌ها پیشگیری کنید.

پیمایش به بالا