بهترین جراح اتوپلاستی تهران دکتر خوانساری

بهترین جراح اتوپلاستی در تهران

فهرست مطالب

اتوپلاستی که همان جراحی زیبایی گوش است، اگرچه تاریخچه‌ای طولانی دارد اما در سال‌های اخیر مورد توجه بیشتری قرار گرفته است. با توجه به اینکه اگر به بهترین جراح زیبایی گوش مراجعه کنید مزایایی از جمله پایین بودن ریسک جراحی، نتیجه سریع، هزینه کم و نقاهت کوتاه‌مدت دارد. در همین راستا شما را با معیارهای انتخاب بهترین جراح اتوپلاستی در تهران و ویژگی‌های یک جراح اتوپلاستی خوب آشنا می‌کنیم. در انتها با معرفی بهترین پزشک جراح اتوپلاستی، شما را برای داشتن گوش‌هایی زیبا و استاندارد یاری می‌کنیم.

هدف از جراحی اتوپلاستی چیست؟

شاید از نظر بسیاری از افراد جراحی اتوپلاستی که با هدف زیباسازی گوش انجام می‌شود، یک عمل غیرضروری به نظر برسد. اما واقعیت این است که اغلب افراد با گوش‌های بزرگ و به اصطلاح آینه‌ای از ظاهر گوش‌های خود راضی نیستند. هرچند این مشکل تاثیری در سلامت شنوایی افراد ندارد و ممکن است تنها یک ویژگی موروثی ژنتیکی باشد. اما با توجه به ایده‌آلیست بودن بسیاری از افراد و اهمیت جامعه به زیبایی، ظاهر غیرطبیعی گوش می‌تواند بر اعتمادبنفس آن‌ها تاثیر بگذارد.

بهترین زاویه گوش نسبت به سر، حالتیست که زاویه‌ای 20 الی 35 درجه ایجاد شود. رشد غیرطبیعی و رشد زیاد غضروف گوش، از علل برجسته‌تر دیده شدن گوش از زاویه روبه‌رو است. ممکن است کودکان در بدو تولد گوش‌های نرمالی داشته باشند اما درصورت رشد نامتعارف، تا 3 ماهگی این ناهنجاری‌ها مشخص می‌شوند. گاهی این مشکل بدون نیاز به دخالت پزشکی برطرف می‌شود اما در بعضی موارد نیاز است به بهترین جراح اتوپلاستی در تهران مراجعه کنید. اگر شما نیز به دلایل موروثی یا ضربه و آسیب دچار عدم تقارن یا ظاهر نامناسب و غیرطبیعی گوش شده‌اید، اتوپلاستی می‌تواند راه‌حل خوبی باشد.

برخی از ورزشکاران در رشته‌های کشتی و ورزش‌های رزمی به دفعات دچار آسیب‌دیدگی گوش می‌شوند، این افراد نیز می‌توانند از اتوپلاستی برای داشتن گوش‌های طبیعی و زیبا استفاده کنند. به طور کلی هدف از انجام جراحی اتوپلاستی را می‌توان ترمیم گوش‌های آسیب‌دیده، اصلاح اندازه و حالت گوش دانست.

هدف جراحی اتوپلاستی گوش

چه زمانی باید به بهترین جراح اتوپلاستی در تهران مراجعه کنیم؟

 

مهمترین عوامل تعیین‌کننده برای زمان مراجعه به بهترین جراح اتوپلاستی در تهران، شرایط روحی و جسمی فرد متقاضی است. با توجه به عدم تاثیر اتوپلاستی در کیفیت شنوایی، درصورتی که فرد از ظاهر خود احساس رضایت می‌کند اتوپلاستی توصیه نمی‌شود. برای کودکان نیز پذیرش و خواست کودک بسیار مهم است. با توجه به ترس احتمالی کودکان از جراحی، پیشنهاد می‌شود پس از انجام مشاوره روانشناسی و به شرط پذیرش، جراحی اتوپلاستی انجام شود. موارد زیر از جمله شروط اولیه انجام عمل اتوپلاستی محسوب می شوند.

 • حداقل سن لازم برای تکامل گوش، 5 سال است. به عبارتی حداقل تا 5 سالگی باید صبر کنید تا عمل اتوپلاستی را انجام دهید.
 • سلامت جسمی متقاضی یکی از شروط مهم اتوپلاستی است. داشتن بیماری‌هایی مثل قندخون ممکن است نتیجه جراحی را تحت تاثیر قرار داده و دوره نقاهت را طولانی‌تر کند.
 • متقاضی سیگاری نبوده یا اقدام به ترک سیگار کرده باشد. سیگار کشیدن به علت کاهش جریان خون، بهبودی را پس از جراحی کند می‌کند.

اتوپلاستی گوش چه نواقصی را برطرف می کند؟

 

اتوپلاستی برای نواقص مختلف گوش از جمله موارد زیر پیشنهاد می شود:

 • گوش‌های برجسته که زاویه‌ای بیشتر از 35 درجه با سر دارد. در این حالت قسمت‌های داخلی گوش در زاویه روبه‌رو دیده‌ می‌شود.
 • گوش‌های با اندازه خیلی بزرگ‌تر از حالت طبیعی.
 • حالت‌های غیرطبیعی مادرزادی.
 • شکستگی یا آسیب در اثر ضربه یا تصادف.
 • نرمه گوش خیلی بزرگ و کشیده شده یا پاره شده.

اتوپلاستی گوش چه مزایایی دارد

ویژگی‌های بهترین جراح اتوپلاستی در تهران

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک جراح اتوپلاستی، داشتن مهارت و تخصص است. فردی را انتخاب کنید که مدارک پزشکی خود را از دانشگاه‌های معتبر دریافت کرده و در زمینه مورد نظر از تخصص و تجربه کافی برخوردار باشد. از دیگر ویژگی‌های یک جراح اتوپلاستی خوب، داشتن دقت نظر در هنگام معاینه بیمار و در نظر گرفتن همه جوانب از جمله سوابق بیماری‌های فرد است. این امر برای پیشگیری از ایجاد عوارض احتمالی در حین عمل و بعد از آن ضروری است. یک پزشک خوب و مسئول، شرایط متقاضی جراحی اتوپلاستی را از قبل عمل تا بهبودی نهایی پیگیری می‌کند که نشان دهنده میزان اهمیت بیمار نزد پزشک است.

رعایت اخلاق، احترام و تعهد به رازداری از سایر ویژگی‌های مهم بهترین جراح اتوپلاستی است. رعایت این اصل حس امنیت را در بیمار ایجاد می‌کند. در چنین شرایطی، متقاضی اطلاعات مورد نیاز را با خیالی آسوده در اختیار پزشک قرار دهد و نگران فاش شدن اطلاعات شخصی خود نباشد. علاوه‌براین بیمار باید با پزشک احساس راحتی داشته باشد و خواسته خود را بدون ترس از قضاوت شدن یا برخورد بد مطرح کند. شما باید آنچه از ظاهر گوش خود پس از جراحی انتظار دارید را با جراح درمیان بگذارید. توجه پزشک به خواسته متقاضی سبب می‌شود رضایت بیمار پس از عمل افزایش یابد.

دکتر محمود خوانساری بعنوان بهترین دکتر جراحی اتوپلاستی با داشتن سابقه درخشان و مهارت بالا شناخته شده است چرا که تمامی مشخصات بهترین جراح اتوپلاستی را دارند

بهترین جراح اتوپلاستی در تهران

راهنمای انتخاب بهترین جراح اتوپلاستی در تهران

اگر با توجه به مطالب گفته شده کاندید مناسبی برای عمل اتوپلاستی هستید و شرایط این عمل را دارید، انتخاب جراح قدم کلیدی بعدی به‌شمار می رود. برای کسب نتیجه دلخواه از عمل اتوپلاستی، انتخاب یک جراح عالی و یک کلینیک مجهز برای این عمل ضروری است. اغلب افراد فکر می‌کنند که برای اتوپلاستی به عنوان یک عمل سرپایی نیازی به صرف وقت زیاد برای پیدا کردن کلینیک و جراح خبره نیست. اگر این افراد از عوارض عمل اتوپلاستی که ناشی از روش بد در جراحی است آگاه باشند، اهمیت بیشتری برای این موضوع قائل می‌شوند. در ادامه برخی از معیارهای مهم برای انتخاب بهترین جراح اتوپلاستی در تهران، به شما معرفی می‌شود تا راهنمای خوبی برای این انتخاب داشته باشید.

 • یکی از نکات انتخاب جراح و کلینیک خوب برای اتوپلاستی، ارائه خدمات مشاوره برای بیماران در‌خصوص این عمل، اهداف، روش‌ها و نتایج مورد انتظار متقاضی اتوپلاستی است. فرد در این مرحله مورد معاینه قرار گرفته و نوع عمل اتوپلاستی و هزینه آن مشخص می‌شود.
 • از سایر مراجعه‌کنندگان به مطب و کلینیک درخصوص میزان رضایت از عمل آن‌ها اطلاعات بگیرید. اطلاعاتی که در این زمینه به آن احتیاج دارید عبارتنداز: شکل و فاصله گوش نسبت به سر بعد از جراحی، قرینه بود حالت و اندازه گوش‌ها، شرایط جای برش و بخیه، میزان عوارض ایجاد شده.
 • کامل و به‌روز بودن تجهیزات کلینیکی که عمل جراحی اتوپلاستی در آن انجام می‌شود نیز بسیار اهمیت دارد. استفاده از تجربه سایر مراجعه‌کننده‌ها در این زمینه برای شما مفید خواهد بود. حتی مکان کلینیک و پارکینگ مناسب می‌تواند نقش مهمی در سطح رضایت بیماران داشته باشد.
 • تعداد جراحی انجام شده نیز می‌تواند یک معیار برای سنجش مهارت جراح اتوپلاستی و میزان رضایت از کار پزشک باشد.

همچنین بخوانید:عوارض اتوپلاستی

 

هزینه عمل بهترین جراح اتوپلاستی در تهران

هدف از انجام عمل‌های زیبایی همچون اتوپلاستی گوش، زیباتر به‌نظر رسیدن است. پس با انتخاب بهترین جراح اتوپلاستی در تهران، شانس رسیدن به این هدف را افزایش دهید. انتخاب یک جراح مبتدی با سطح رضایت پایین، ممکن است شما را از نتیجه جراحی دلسرد کند. در چنین شرایطی عدم تقارن گوش‌ها و برگشت گوش به حالت اولیه دور از انتظار نیست. مراجعه به پزشکان با سابقه و متبحر در اتوپلاستی مانند دکتر خوانساری، حتی با توجه به لیست انتظار طولانی و یا هزینه بیشتر کار عاقلانه‌ای است.

برای هزینه جراحی اتوپلاستی نمی‌توان مبلغ مشخصی را تعیین کرد. موارد متعددی از قبیل دستمزد پزشک جراح، هزینه جراحی در کلینیک، نوع جراحی اتوپلاستی، مقدار برش‌های مورد نیاز و زمانی که پزشک برای این عمل صرف می‌کند در تعیین هزینه جراحی تاثیرگذار هستند. برای داشتن یک جراحی مطمئن و دستیابی به نتیجه دلخواه به دنبال هزینه کمتر برای اتوپلاستی نباشید و کیفیت را فدای هزینه نکنید.

بهترین جراح اتوپلاستی در تهران

کلام پایانی

در این مقاله درخصوص عمل اتوپلاستی، ویژگی‌های بهترین جراحی اتوپلاستی در تهران و معیارهای انتخاب یک جراح خوب  اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار داده است. اگر مصمم به انجام این عمل هستید، توصیه می‌کنیم برای اتوپلاستی به کلینیک معتبر دکتر خوانساری مراجعه نمایید. با توجه به تبحر پزشک و امکانات کلینیک می‌توانید عملی آسوده و رضایت‌بخش را تجربه کنید. روند جراحی اتوپلاستی در کلینیک دکتر خوانساری مانند سایر کلینیک‌ها از مشاوره شروع شده و تا بهبودی نهایی و جلب رضایت متقاضی ادامه خواهد داشت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات نوشته

تاریخ انتشار:
دسامبر 18, 2023
تعداد دیدگاه:
بدون دیدگاه
نویسنده:
Support

آخرین مقالات

دوران نقاهت بعد از پروتز سینه
مراقبت‌ها و دوران نقاهت بعد از پروتز...
معرفی انواع عمل جراحی زیبایی لب
معرفی انواع عمل جراحی زیبایی لب
انواع عمل زیبایی های چشم
انواع عمل های زیبایی چشم
تفاوت ماموپلاستی و لیفت سینه
تفاوت ماموپلاستی و لیفت سینه چیست؟
مقایسه لیپوماتیک با ابدومینوپلاستی
مقایسه و تفاوت لیپوماتیک با ابدومینوپلاستی
دیگر مقالات کلینیک دکتر محمود خوانساری
دوران نقاهت بعد از پروتز سینه
مراقبت‌ها و دوران نقاهت بعد...
پروتز سینه، یکی از روش‌های محبوب در جراحی زیبایی است که به...
معرفی انواع عمل جراحی زیبایی لب
معرفی انواع عمل جراحی زیبایی...
لب، یکی از اجزای برجسته چهره است که نقش اساسی در جلوه...
انواع عمل زیبایی های چشم
انواع عمل های زیبایی چشم
در جریان اخیر، معرفی انواع عمل های زیبایی چشم به عنوان یکی...
تفاوت ماموپلاستی و لیفت سینه
تفاوت ماموپلاستی و لیفت سینه...
ماموپلاستی و لیفت سینه دو روش جراحی است که هر دو به...
مقایسه لیپوماتیک با ابدومینوپلاستی
مقایسه و تفاوت لیپوماتیک با...
شناخت و درک تفاوت‌های بین لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی، برای انتخاب بهترین روش...
بزرگ کردن سینه پروتز
جراحی بزرگ کردن سینه با...
جراحی بزرگ کردن سینه با پروتز سینه، یک راه حل محبوب برای...
پیمایش به بالا