لیپوساکشن پال

لیپوساکشن پال

فهرست مطالب

این روز‌ها لیپوساکشن از جایگاه ویژه‌ای در بین مردم یرخوردار است و اکثریت افراد دارای وزن اضافه، به فکر لیپوساکشن هستند. در این بین لیپوساکشن پال، یکی از بهترین نوع لیپوساکشن‌ها محسوب می‌شود. این روش اکنون بسیار مورد توجه قرار گرفته است، زیرا مزایای آن نسبت به سایرین بیشتر است. در ادامه توضیح مفصلی درباره این عمل خواهیم داد و شما را با لیپوساکشن پال آشنا خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

لیپوساکشن پال چیست؟

بطور کلی عمل لیپوساکشن منجر به حذف چربی‌های اضافه بدن می‌شود. حال لیپوساکشن پال یا همان لیپوساکشن قدرتی، یکی از روش‌های نوین در جراحی پیکرتراشی بوده که منجر به حذف و از بین رفتن چربی‌های موضعی شده و در نهایت تناسب اندام ظاهری حاصل می‌شود. لیپوساکشن با دستگاه پال، باعث می‌شود که جراح بصورت دقیق‌تر و با کنترل بیشتر عمل را انجام دهد و چربی‌ها را با ظرافت بیشتری از بین ببرد. لیپوساکشن پال تفاوت بسیاری با لیپوساکشن معمولی دارد.

بنابراین لیپوساکشن پال، نوعی لیپوساکشن است که با دستگاه پال انجام می‌شود و دارای مزایای فراوانی است.

لیپوساکشن پال

تفاوت لیپوساکشن معمولی با لیپوساکشن پال

در لیپوساکشن معمولی، پزشک جراح با استفاده از قدرت دستان خود و همچنین حرکت دادن کانولا باعث تخریب بافت چربی بدن بیمار می‌شود. واضح است که این روش از ایمنی و دقت کمتری برخوردار است، دلیل اصلی آن هم خستگی جراح حین انجام عمل است.

در حالی که در لیپوساکشن پال از یک کانولای مرتعش استفاده می‌شود که قابلیت لرزش و حرکات رفت و برگشت دارد. در حقیقت تفاوت اصلی و بهتر بگوییم مزیت اصلی این روش همین مورد است، زیرا پزشک جراح نیازی به استفاده مداوم از قدرت دستان خود ندارد و کمتر خسته شده و ایمنی و دقت کار را بالا می‌برد. در نتیجه اینکار، مقدار چربی استخراج شده، در لیپوساکشن پال بیشتر از سایر موارد است.

بیشتر بخوانید : لیپوساکشن با بی‌حسی

روش لیپوساکشن پال

روشی که در لیپوساکشن معمولی منجر به ایجاد خطا می‌شد، عدم تمرکز و قدرت پزشک جراح بود و دلیل آن نیاز مداوم به استفاده از دست و اعمال نیروی بالا بود. بنابراین مقدار بافت چربی کمتر و نامتوازن‌تری از بدن خارج می‌شد. همین امر منجر به نوین‌سازی لیپوساکشن شد و روش لیپوساکشن پال به میان آمد.

در روش لیپوساکشن پال، از یک کانولای لرزشی استفاده می‌کنند که قدرت این کانولا از نیروی مکانیکی تامین می‌شود و بطور متناوب و مکرر منجر به ارتعاشات می‌شود. درنتیجه مقدار بافت چربی بیشتر و یکنواخت‌تری از بدن خارج می‌شود  بدون اینکه آسیبی به عروق و اعصاب وارد شود و ایمنی کار بالا می‌رود.

اکثریت جراحان معتقدند که لیپوساکشن به روش پال از ایمنی کار بالاتری برخوردار است و بافت چربی اضافی بدن، به مقدار بیشتری از بدن خارج و حذف می‌شود. در نتیجه روشی کارآمد با طرفداران بیشتر است.

معرفی روش لیپوساکشن پال

مزایای لیپوساکشن پال

در بالا بصورت مختصر به مهمترین و اصلی‌ترین مزیت آن اشاره کردیم، اینکه نیازی به قدرت بدنی پزشک جراح نیست و همین امر منجر به تمرکز و دقت بالا و در نهایت نتیجه بهتر کار می‌شود. در ادامه به چند مورد دیگر از مزایای لیپوساکشن می‌پردازیم که عبارتند از:

  1. حجم چربی اضافه بدن که در این روش از بدن خارج می‌شود حدود ۳۰ درصد نسبت به روش‌های قدیمی‌تر بیشتر است. و این یعنی یک نتیجه کار عالی. زیرا،۳۰ درصد مقدار کمی نیست.
  2. به دلیل دقت بیشتر در این روش، کبودی ایجاد شده کمتر مشاهده می‌شود.
  3. بیمار در این روش دوره نقاهت با مدت زمان کمتری را سپری می‌کند.
  4. در لیپوساکشن‌های قدیمی تر معمولا برای حذف و استخراج چربی‌های موجود در قسمت ران و شکم مشکلاتی وجود داشت. اما در روش پال این مشکل رفع و پیکرتراشی در ناحیه ران و شکم بصورت کاملا صحیح و آسان و با دقت بیشتر صورت می‌گیرد.

معرفی مزایای لیپوساکشن پال

عوارض لیپوساکشن پال

بطور کلی عوارض لیپوساکشن معمولی خیلی بیشتر از لیپوساکشن پال است. زیرا در این روش دقت و مهارت پزشک جراح بسیار بالا می‌رود. اما باز هم عوارضی وجود دارد، اینکه امکان دارد با استفاده از این روش ناهمواری‌هایی در سطح ناحیه جراحی ایجاد شود یا افتادگی، شل شدگی پوست و خون مردگی مشاهده شود. البته که شل شدگی پوست وابسته به عواملی از جمله افزایش سن، ژنتیک، بارداری و … در طول زمان متغیر است. بنابراین عوارض گفته شده بشدت احتمالی بوده و امکان وقوع آن بستگی به مراقبت‌ها و توجه شما دارد.

بیشتر بخوانید : تفاوت عمل لیپوساکشن با لیپوماتیک، کدام بهتر است؟

هزینه لیپوساکشن پال

همیشه هزینه از جمله مواردی است که نمی‌توان بصورت دقیق عدد و رقم معینی برای آن تعیین نمود. بطور کلی هزینه لیپوساکشن پال وابسته به عواملی است از جمله: تجربه و سابقه پزشک جراح و مقدار بافت چربی در بدن بیمار. بنابراین افزایش یا کاهش کیفیت هر یک از این عوامل، منجر به افزایش یا کاهش هزینه‌های لیپوساکشن پال می‌شود.

سخن پایانی

هدف ما در این مقاله شرح لیپوساکشن به روش پال بود و سعی کردیم تمامی موارد مرتبط با این موضوع را بررسی کنیم. در بحث لیپوساکشن، شما باید اطلاعات عمومی کافی در این باره را کسب کنید و با نهایت آشنایی و اطلاع از روش‌های ممکن، بهترین آن‌ها را انتخاب کنید که در نتیجه کار احساس کامل رضایت را داشته باشید. امیدواریم توانسته باشیم مطالب خوبی را در اختیار شما قرار دهیم.

 دیگر مقالات مفید دکتر خوانساری:

لیپوساکشن تامسنت

مراقبت های بعد از عمل لیپوساکشن

1 دیدگاه دربارهٔ «لیپوساکشن پال»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات نوشته

تاریخ انتشار:
دسامبر 18, 2023
تعداد دیدگاه:
1 دیدگاه
نویسنده:
Support

آخرین مقالات

دوران نقاهت بعد از پروتز سینه
مراقبت‌ها و دوران نقاهت بعد از پروتز...
معرفی انواع عمل جراحی زیبایی لب
معرفی انواع عمل جراحی زیبایی لب
انواع عمل زیبایی های چشم
انواع عمل های زیبایی چشم
تفاوت ماموپلاستی و لیفت سینه
تفاوت ماموپلاستی و لیفت سینه چیست؟
مقایسه لیپوماتیک با ابدومینوپلاستی
مقایسه و تفاوت لیپوماتیک با ابدومینوپلاستی
دیگر مقالات کلینیک دکتر محمود خوانساری
دوران نقاهت بعد از پروتز سینه
مراقبت‌ها و دوران نقاهت بعد...
پروتز سینه، یکی از روش‌های محبوب در جراحی زیبایی است که به...
معرفی انواع عمل جراحی زیبایی لب
معرفی انواع عمل جراحی زیبایی...
لب، یکی از اجزای برجسته چهره است که نقش اساسی در جلوه...
انواع عمل زیبایی های چشم
انواع عمل های زیبایی چشم
در جریان اخیر، معرفی انواع عمل های زیبایی چشم به عنوان یکی...
تفاوت ماموپلاستی و لیفت سینه
تفاوت ماموپلاستی و لیفت سینه...
ماموپلاستی و لیفت سینه دو روش جراحی است که هر دو به...
مقایسه لیپوماتیک با ابدومینوپلاستی
مقایسه و تفاوت لیپوماتیک با...
شناخت و درک تفاوت‌های بین لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی، برای انتخاب بهترین روش...
بزرگ کردن سینه پروتز
جراحی بزرگ کردن سینه با...
جراحی بزرگ کردن سینه با پروتز سینه، یک راه حل محبوب برای...
پیمایش به بالا